Duyurular

Yeniden Bismillah!

21 Mayıs 2016

Bundan 3 sene önceydi… Yine bir gün dışarıda aldığımız klasik tepkilerden birisiyle karşılaşmıştım. Tabi bu beni bazı düşüncelere sevketti. Eve döndüğümde edebiyat noktasında kendisine güvendiğim arkadaşım Merve’yi aradım. Neden sesimizi duyurmak için bir blog açmıyoruz dedim ve sağolsun kabul etti. Böylelikle iki arkadaş kafa kafaya verdik ve site hazırlıklarına başladık. Hazırlık konusunda onun elinde kalemi benim de bilgisayarım vardı. Beraber çalışmalara başladık ve elhamdulillah bugünlere geldik.

Blog sayesinden bir çok ilginç arkadaşla tanıştık, farklı tepkiler aldık. Ateisti, modernisti, kemalisti hepsi blogda kendilerince birşeyler söylediler. Hakaret olmadığı sürece başımızın üstünde yeriniz var dedik. Demeye devam ediyoruz.. 🙂

Amacımız, hem peçe yapacak arkadaşlara bir ön hazırlık olması, hem peçe yapan yalnız arkadaşlara bir destek olmak, hem de bizi yargılayan insanlara aslında nasıl olduğumuzu anlatmaktı.

Blog büyüdüğü için yeni bir alan adı ve görünüm çalışmalarına başladık ve sonunda tamamladık hamdolsun. Yine yazılarımızla ve sizden gelen yazılarla devam edeceğiz. Her türlü istek, görüş ve önerilerinize açık olduğumuzu belirtmek isteriz.

Allah’a emanet olun…

 

 

Bunları da Okuyabilirsiniz

Yorum (1)

  • Reply MILENA BELOW 5 Mart 2017 at 22:01

    Selamın aleyküm peçe takan meleklerim.Bende çarşaf li Birleşik peçe kullanıyorum. Fakat herkes ocuymusum gibi bakıyor malesef. Namazim kildiktan sonra duama geçerken her zaman Allahım bana sabır ver diyorum. Komsu olsun tanımadığım etmedigim insanların yolda geçerken fisildasmalarini duyuyorum malesef peçe takan herkes başına gelmiştir bugün vazifem olarak gittiğim yaşlı komsum ziyaret giderken küçük aile ve çocuklar gördüm onların yanından geçerken hepsinin bana baktığını ve ay Bismillah bune gibi o tarzda cümleler isittim ve küçük çocuklarında bunun gibi giyinenlerden korkuyorum demesi cidden üzdü yüreğim sizladi içimden bende Allah’tan korkuyorum demek düştü. Bu ahır zamanda bunları da gorcekmisiz. Bu bakış açilari çocukları da etkiledi. Cidden üzülüyorum ve yanlış tanınıp gösterilmesi açıkçası beni uzuyor . Aileden kaynaklanan birsey olduğunu düşünüyorum. Umarım bi nevi anlatabilmisimdir ben de mi var sorun yoksa cidden türkiyede ki %98.99 müslüman bi ülke dedikleri yerde insanların peceli insanlar karşı bu şekilde tepki veren insanlar da mı var sıkıntı bunu bi düşünmek lazım. Cidden müslüman bi ülkede bunu yaşamak içler acısı… Allah’tan başka kimseden korkmuyorum ama üzülüyorum. Sevdiğim Türkiyem insanları bakış acıları cidden ve yaşam tarzları git gide değişiyor…

  • Cevap Bırak